Azylový dům Orlická - Úvodní stránka

Azylový dům pro matky s dětmi je samostatnou příspěvkovou organizací s právní subjektivitou, zřizovatelem je Statutární město Ústí nad Labem.

Posláním AD je pomoci zvládnout maminkám, popř. otcům s dětmi nebo budoucím maminkám, jejich momentální nepříznivou sociální situaci, která je spojena se ztrátou bydlení a na kterou jejich síly a prostředky nestačí a potřebují pomoc druhého.

Druh poskytovaných služeb

Služby sociální prevence: pobytová služba- AZYLOVÝ DŮM

Základní činnosti

  • Poskytnutí ubytování
  • Poskytnutí stravy nebo pomoc při zajištění stravy
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • Základní sociální poradenství

Umístění, dostupnost, lokalita služby

Azylový dům pro matky s dětmi je součástí Domova pro seniory Orlická a nachází se v Ústí nad Labem v městské části Severní Terasa - Stříbrníky. V blízkosti je velké obchodní centrum s lékárnou, poblíž je i pošta, škola a lékařské středisko. Hned vedle budovy Azylového domu je dětské dopravní hřiště s lavičkami.
Je zde velmi dobré dopravní spojení linkami MHD. Lze využít trolejbusu č. 52 (zastávka Orlická), č. 53 a 55 (zastávka Elba) nebo autobusové linky č. 5 (zastávka Orlická). Zastávky jsou vzdáleny asi 100 metrů.

Historie a popis zařízení

Azylový dům pro matky s dětmi je umístěn v 11. a 12.poschodí jedné ze dvou dvanáctiposchoďových budov Domova pro seniory Orlická a je jeho součástí. Budova je zateplena a vybavena plastovými okny.
Budova byla zkolaudována v roce 1978, provoz azylového domu byl zahájen v roce 1988. Místnosti v budově původně sloužily jako kanceláře několika státních podniků.
Poschodí je tvořeno dlouhou úzkou chodbou s byty. Jedná se o klasické panelákové interiéry. V 11.poschodí je celkem 6 samostatných bytů s příslušenstvím a 1 byt 2+1 s příslušenstvím, kancelář sociálních pracovnic a konzultační místnost. Ve 12.poschodí jsou celkem 4 byty 2+1 s příslušenstvím, provozní kancelář a herna s počítačem s připojením na internet.

Sociální služba Azylový dům pro matky s dětmi je podporována v rámci projektu POSOSUK 3

Sociální služba Azylový dům pro matky s dětmi je podporována v rámci projektu POSOSUK 3
Partneři: Domov pro seniory a Azylový dům pro matky s dětmi Partneři: Domov pro seniory a Azylový dům pro matky s dětmi Partneři: Domov pro seniory a Azylový dům pro matky s dětmi
Domov pro seniory a Azylový dům pro matky s dětmi Copyright © 2017 Domov pro seniory a azylový dům pro matky s dětmi
Všechna práva vyhrazena
Created by UpFront